Apie Žadeitą
Žadeitas dažnai painiojamas su Nefritu. Jie tikrai giminingi. Kinų kalboje šie du akmenys yra dažnai vadinami  vienu žodžiu "Jiu". Vakarų literatūroje, taip pat  ne visada išskiria šiuos du pavadinimus , vadina vienu  žodžiu „Jade“. Tačiau šie akmenys skiriasi savo chemine sudėtimi. Nefrito cheminė formulė: Ca2(Mg,Fe)5[(OH,F)(Si4O11)]2, žadeito – NaAl[Si2O6]. Žadeito kietumas pagal Moso skalę: 6.5-7, nefrito – 6-6.5.

Žadeitas yra pakankamai retas ir vertingas akmuo, kuris, skirtingai nuo nefrito naudojamas ir juvelyrų. Nefritas randamas beveik kiekviename žemyne , o žadeitas kasamas tik trijose šalyse. Apskritai, pasaulyje žinomi tik aštuoni šaltiniai žadeito. Pasaulinę rinką papuošalų ir juvelyrinių dirbinių iš žadeito, beveik išimtinai užima Birma (Mianmaras), po to seka Gvatemala ir Rusija. Tik šios trys šalys išgauna aukštos kokybės žadeitą ir pristato jį į rinką. Taip pat žadeito randama ir  JAV (Kalifornija), Japonijoje, Šveicarijoje, NVS šalyse. Bet šiose vietose yra prastos kokybės žaliavos, todėl šie ištekliai rinkos nedomina.

Bendrovės ООО «Хакасинтерсервис»  įkūrėjas Michailas Hrolenko, kruopščiai išanalizavęs fizikines akmens  savybes ir cheminę sudėtį priėjo išvadą, kad žadeito gydomosios savybės ypatingai pasireiškia saunose ir pirtyse. Vėliau atlikti laboratoriniai tyrimai patvirtino, kad jis buvo teisus. Tuomet rusų bendrovė ООО «Хакасинтерсервис»  pradėjo naudoti žadeitą pirčių verslui. Šios kompanijos  žadeitas yra laikomas geriausias Rusijos rinkoje. Jį renkasi visi ištikimi pirčių ir saunų mylėtojai.  Žadeitas - išties unikalus akmuo  pirtims ir saunom.

  • Patvarus ir atsparus ugniai akmuo, tarnaus jums ne mažiau kaip 5 metus.
  • Mūsų pagrindinis išskirtinumas ir privalumas - akmuo išgaunamas iš žemės gelmių,  todėl akmuo nepaveikiamas išorinių meteorologinių veiksnių.
  • Smulkiagrūdės tekstūros akmuo yra prabangios, turtingos žalios spalvos, kuri suteiks jūsų voniai, saunai, hamamui estetinį grožį, prabangos jausmą ir jaukumą. 
  • Žadeito akmuo yra ypatingai universalus, tinka sienų apdailai ar suoliukų gamybai, taip pat tinkamas ir bet kokio tipo krosnims.
  • Šis akmuo yra naudingas Jūsų sveikatai ir grožiui.